17 marca 2018, czyli 70 +1/365

 

 

Urodziłem się w pięknym Milanówku pod Warszawą, a od ponad 40 lat mieszkam pod Tatrami.  Jestem autorem kilku książek, pracowałem w paru redakcjach, w Muzeum Karola Szymanowskiego "Atma" i w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej, współpracuję z "Tygodnikiem Podhalańskim".

 

 

 

Inne felietony, komentarze i recenzje


"Dramat z niższych sfer" - felieton w "Tygodniku Podhalańskim" nr 9/2018

  

Oto minęła pierwsza niedziela niehandlowa. I nie poraziła mnie wizja Polski głodnej, nagiej i bosej, stojącej pod zamkniętymi drzwiami sklepów, bo to tragedia raczej mało szekspirowska. Za poprzedniego PRL-u też w niedziele sklepy były zamknięte na klucz, ale różnica jest kluczowa: wtedy nie mogliśmy wejść do pustych sklepów, teraz nie możemy wejść do sklepów pełnych. To dowodzi wielkiego postępu w niezaspokajaniu naszych potrzeb. Naturalnie, protestuję przeciwko temu brutalnemu posunięciu reżimu i gdy siepacze ministra Brudzińskiego będą rozpędzać tłum, skandujący „chleba!”, „butów!”, „samochodów!”, „whisky single malt!” - pierwszy pójdę na barykady. No, może drugi; pierwsze pójdą matki z dziećmi nie mogące w niedziele wydać swojego 500+.

Dla emeryta każdy dzień jest niedzielą, choć niebawem każdy dzień będzie dla nich niedzielą niehandlową...

 

 

Więcej...

 

 

Rok temu zmarł Wojciech Młynarski... Jeśli wytrzymacie kilka wstępnych reklam i nie zrazicie się długim wgrywaniem filmu (wtedy próbować przesunąć pasek postępu...) - to tutaj można obejrzeć film "Młynarski. Piosenka finałowa" (reklamy są też w środku, ale warto cierpliwie przeczekać).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright by Maciej Pinkwart

   


Jesteś  miłym gościem na tej stronie, zapraszam znowu!

Teraz gości na stronie osób