Santorini, wrzesień 2018

 

Urodziłem się w pięknym Milanówku pod Warszawą, a od ponad 40 lat mieszkam pod Tatrami.  Jestem autorem kilku książek, pracowałem w paru redakcjach, w Muzeum Karola Szymanowskiego "Atma" i w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej, współpracuję z "Tygodnikiem Podhalańskim".

 

 

Inne felietony, komentarze i recenzje


"Prosty wybór" - felieton w "Tygodniku Podhalańskim" nr 42/2018

 

 

Cztery lata temu wybory samorządowe były w listopadzie i niezbyt się nimi przejmowaliśmy. Wybory to wybory, wygrają albo nasi swoi, albo cudzy swoi, w sumie niewiele od nich zależy – czy załatają dziurę na naszej ulicy, czy na sąsiedniej, czy staną w pierwszym rzędzie w kościele, czy skromnie ukryją się w drugim, czy przebiorą się w kostium regionalny, czy będą udawać panów… Nieważne. No i wyszło, jak wyszło.

Myślałem wtedy, że przecież sprawa jest prosta, tylko się ją niepotrzebnie komplikuje. Gdyby ktoś chciał zdobyć moje poparcie, powinien obiecywać kontynuację tego, co dobrego zrobiła poprzednia władza, a nie deklarować, że dotąd świat nie istniał i zacznie się dopiero od jego kadencji. Głosowałbym na tych, którzy by mi powiedzieli, skąd będą usiłowali uzyskać pieniądze na realizację swoich obietnic. I na tych, którzy wspieraliby rozwój Nauki i Kultury. Napisałem z wielkich liter, by wiadomo było, o jaką naukę i kulturę mi chodzi.\...

Więcej...

 

Reportaż z Krety - odcinek 2 - Szukając Atlantydy

 

 

© Copyright by Maciej Pinkwart

   


Jesteś  miłym gościem na tej stronie, zapraszam znowu!

Teraz gości na stronie osób