Z Jackiem Fedorowiczem, Wrocław, Targi Dobrej Książki, 2 grudnia 2018

 

Urodziłem się w pięknym Milanówku pod Warszawą, a od ponad 40 lat mieszkam pod Tatrami.  Jestem autorem kilku książek, pracowałem w paru redakcjach, w Muzeum Karola Szymanowskiego "Atma" i w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej, współpracuję z "Tygodnikiem Podhalańskim".

 

 

Inne felietony, komentarze i recenzje


"Święty Mikołaj, Honor i Madagaskar" - felieton w "Tygodniku Podhalańskim" nr 49/2018

 

 

Na Mikołajki rząd dał Polakom prezent w postaci nowego wzoru dokumentu paszportowego. Obowiązuje on już od 5 listopada 2018 i będzie sukcesywnie wydawany tym obywatelom, których poprzedni pokomunistyczny paszport utraci ważność. Na okładce nowego widnieje wizerunek przypominający polskie godło wprowadzone w 1919 r. na tle krzyża, przypominającego order Polonia Restituta. Niżej są daty 1918 i 2018 oraz napis: Setna rocznica odzyskania Niepodległości.

Mariusz Błaszczak prezentując nowy dokument wzmógł się patriotycznie: Ważne jest to, aby każdy z nas, kiedy będzie wybierał się za granicę i okazywał paszport, mógł z dumą powiedzieć, że właśnie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Minister trafił w sedno, albo co najwyżej trochę obok, bo każdy z nas nie tylko będzie mógł to powiedzieć, ale nawet będzie musiał, bo żaden pogranicznik nie zrozumie, co oznaczają te daty i w pierwszej chwili cofnie nas z granicy sądząc, że nasz paszport był ważny tylko do 2018 roku...

Więcej...

 

Gwiazdka pomyślności - recenzja książki Michała Ogórka Sto lat!

 

 

© Copyright by Maciej Pinkwart

   


Jesteś  miłym gościem na tej stronie, zapraszam znowu!

Teraz gości na stronie osób